Zmień z nami swój styl żywienia i podziel się sukcesem!

Opinie uczestników warsztatów

Ewa (3 dzieci)

Pani Agnieszka zmotywowała mnie do dbania o siebie i dała narzędzia do wprowadzenia koniecznych zmian. Zgłębiła temat mojej dość rzadkiej choroby (toczeń) i pomogła dostosować dietę do moich potrzeb.

W atmosferze spokoju i zrozumienia uświadomiła jakie zagrożenia niesie dotychczasowa bylejakość życia, brak regularności snu i żywienia. Nauczyła jak jeść to co mi smakuje we właściwych proporcjach i odstępach czasu. Pokazała też jak zastąpić produkty, które mi szkodzą innymi. Stosując się do zaleceń Pani Agnieszki schudłam, pozbyłam się "wałka" wokół brzucha,  a wyniki moich badań systematycznie się polepszają!

Także moja Rodzina odżywia się dziś zdrowiej. Nasz jadłospis jest bardziej urozmaicony. Nawet dzieci w wieku 7,6 i 4 lata potrafią wybierać ze sklepowych półek produkty które nam służą. Słodycze i kolorowe napoje prawie zupełnie poszły w odstawkę, a dzieciaki widząc kupione przez Babcię czekolady pytają "dlaczego kupiła im niezdrowe rzeczy?". Podobnie reagowały na colę, którą mąż wyrzucił na dobre z listy zakupów!

Poradnię Remedio polecam każdemu, kto chce zyskać dużo dobrej energii, wygrać z apatią i zmęczeniem, schudnąć nie popadając przy tym w depresję  i potem wagę utrzymać, poprawić swój stan zdrowia, wygląd i jakość życia! A to wszystko przy pomocy i dyskretnym towarzyszeniu Pani Agnieszki, która z pasja i oddaniem wykonuje swoją pracę.

Monika (2 synów)

Warsztaty zmieniły moje podejście do odżywiania się, gotowania i robienia zakupów. Sprawdzam teraz skład każdego produktu i wybieram rzeczy jak najbardziej naturalne, bez dodatków i ulepszaczy, bo jestem bardziej świadoma jakie szkody powodują w organizmie. 

Dlatego też zrezygnowałam z paru produktów, które do tej pory zawsze kupowałam. Wprowadziłam kilka zmian w odżywianiu mojej rodziny sposobami jakie zaproponowała Pani Agnieszka, m.in. dzieci jedzą teraz więcej warzyw i przyzwyczajają się do picia wody. Oprócz wiedzy, warsztaty były miłymi spotkaniami z fajnymi ludźmi, wytworzyła się rodzinna atmosfera. To zasługa uczestników, ale przede wszystkim Pani Agnieszki i jej sposobu prowadzenia zajęć.
Ostatnie zajęcia kiedy wymienialiśmy się przepisami i próbowaliśmy różnych produktów były wspaniałym zakończeniem.

Danuta (3 dzieci)

Chyba najważniejszą sprawą, która jest na wagę złota w moim pojmowaniu, jest to że bez obiecywania sobie, bez wyznaczania terminów po prostu podjęłam konkretne działania z dnia na dzień. Wiedza, której przyjęcie gwarantuje potrzebę natychmiastowego działania, to największy skarb jaki otrzymałam na warsztatach. 

Co istotne, te działania to postępująca lawinowa transformacja mojej świadomości. Skoro już pewne rzeczy wiem, to nie ma powrotu do bezmyślnego postępowania: w robieniu złych czy głupich zakupów, pojadania, kupowania niezdrowych produktów do jedzenia i picia dla dzieci. I znowu zaczęło mi się chcieć przygotowywać wspaniałe, zdrowe, dużo dające moim bliskim jedzonko.

Monika (2 dzieci)

Warsztaty, w których wzięłam udział utwierdziły mnie w przekonaniu, że zanim coś kupię to powinnam się upewnić, z czego jest to zrobione, czyli dokładnie czytać etykiety. Obecnie dokonuję więc świadomych wyborów w trakcie zakupów i szukam produktów jak najmniej przetworzonych, których skład zaczyna się od produktu właściwego a nie od soli, cukru czy innych ulepszaczy. 

Warsztaty były także czasem, które pozwoliły mi osobiście zmienić moje nawyki żywieniowe. Dzięki konkretnym podpowiedziom, jakie proste zmiany wprowadzić, bez robienia rewolucji w menu, zaczęłam odczuwać dobroczynny wpływ jedzenia na mój organizm. Wystarczyło przesunąć spożycie niektórych produktów w czasie, zamienić kilka mniej zdrowych na bardziej zdrowe, bez rezygnowania z ich konsumpcji, abym mój organizm poczuł się lżejszy i bardziej witalny.

Anna (2 dzieci)

Co mi dały warsztaty?

-ożywienie i chęć poszukiwań w temacie zdrowszej kuchni dla siebie i rodziny

-większy zapał do codziennego gotowania, które ostatnio było dla mnie udręką

-informacje konkretne o produktach, co jest w nich dobre a co nie

-spotkanie z grupą ludzi, którym także zależy na zdrowej kuchni

Co zmieniłam?

-zaczęłam jeść śniadania i zwiększyłam ilość małych posiłków w ciągu

dnia, więc nie objadam się w czasie rodzinnej obiado-kolacji

-przestałam kupować syropy owocowe, które były w domu zawsze

-nie kupuję rzeczy typu deserek mleczny itp.

-przeczytałam skład produktów, które miałam w domu i wyeliminowałam te, które zawierały niezdrowe składniki

-jeśli kupuję jakiś nowy produkt zawsze czytam jego skład

W warsztatach, oprócz bardzo ważnych informacji o żywieniu, bardzo ważny był też "czynnik ludzki", a więc konkretne doświadczenia ludzi ich próby zmian, dzielenie się przepisami, rozmowy.

Anna (1 córka)

Każde spotkanie było doskonale przygotowane, zarówno od strony wykładów, jak i materiałów. Prace domowe też były bardzo trafione i zmuszały do myślenia. 

Bardzo mi się podobało, iż był czas na wymianę doświadczeń między uczestnikami warsztatów. Mogę jedynie powiedzieć, że żałuję, ze warsztaty się już skończyły. Zdaję sobie sprawę, że zdrowe żywienie to temat rzeka i konieczne jest aktualizowanie wiedzy w tym zakresie, więc ile by tych naszych spotkań nie było - zawsze pozostaną kwestie do omówienia. Dlatego ja warsztaty traktuję jako wykład o zagadnieniach ogólnych i zachętę do indywidualnej pracy nad sobą.

Agnieszka (dwie córki)

Przyszłam na warsztaty z wiedzą nt. zdrowego odżywiania zbieraną od lat głównie po to, aby dowiedzieć się jak inni sobie radzą ze zdobywaniem zdrowej żywności i szybkim przyrządzaniem jej. Okazało się, że moja wiedza w trakcie warsztatów bardzo poszerzyła się, a doświadczenia innych zachęciły do eksperymentowania w kuchni. 

Zdobyłam też wiele praktycznych wskazówek np. jak gotować kaszę jaglaną, aby pozbawić ją goryczki, dlaczego powinnam wybierać ryż brązowy lub parboiled, a nie biały. Poznałam też nowe ciekawe o wysokiej wartości odżywczej produkty jak amarantus i komosa ryżowa.

Opinie pacjentów poradni

Emilia (57 l), emerytka

Kiedy dostałam w prezencie od swojej synowej karnet na wizytę do dietetyczki byłam tym bardzo zdegustowana. Z wielkimi oporami jednak poszłam na wizytę.

Moje obawy jednak bardzo szybko zmieniły się w ciekawą rozmowę. Byłam mile zaskoczona, bo pani Agnieszka jest nie tylko świetnym fachowcem, ale ma także zdroworozsądkowe podejście do diety. Mnie najbardziej przekonała metoda „małych kroków”. U p. Agnieszki nie ma pojęcia „odchudzanie” ponieważ, samo słowo ma negatywne zabarwienie (kojarzy się z wyrzeczeniami). Po konsultacji mam motywację, aby przyjrzeć się temu co i jak jem. Wprowadziłam regularne posiłki z dużą ilością świeżych warzyw (wcześniej był przysłowiowy chrzan do golonki), z radością walczę ze starymi nawykami. Z radością, ponieważ jestem lżejsza o 4 kg i znacznie lepiej się czuję. Gorąco polecam usługi pani Agnieszki, ponieważ posiada dużą wiedzę specjalistyczna, a ponadto zaraża optymizmem.

Teresa (33 l), ma 2 synów, aktualnie na urlopie wychowawczym

Jestem bardzo zadowolona z konsultacji dietetycznej, ponieważ mam jeszcze większą świadomość, że to co jemy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Na sercu leży mi dobro moich najbliższych stąd wizyta u specjalisty.

Pani Agnieszka poradziła mi jak wypracować prawidłowe nawyki. Podkreślała, że zdrowe odżywianie rozpoczyna się od zakupów. Dała mi wiele cennych wskazówek oraz ciekawe i sprawdzone przepisy. Uważam, że warto zrobić coś dla siebie i rodziny.

Bożena (43 l), ma 1 córkę, prowadzi własną firmę

Mam na imię Bożena i chciałam podzielić się swoimi spostrzeżeniami i oceną moich osiągnięć związanych z traceniem kilogramów pod okiem pani Agnieszki Kuczewskiej, przy jej przy pomocy i wsparciu. Moja codzienność związana z prowadzeniem firmy pozostawia mi niewiele czasu dla siebie, żyję w tak zwanym „pędzie”.

Wywiad, który przeprowadziła ze mną pani Agnieszka był pierwszym krokiem do wspólnej pracy. Po pierwsze pomógł w ustaleniu moich mocnych i słabych w temacie odżywiania. Następnie ustaliłyśmy co lubię i co chętnie widziałabym w mojej diecie. W krótkim czasie otrzymałam plan posiłków wraz z przepisami i zaczęłam wprowadzać je w życie. Regularne rozmowy z panią Agnieszką pozwoliły na zmiany, które ułatwiły zmienianie swoich nawyków krok po kroku. Taka metoda pozwala osiągnąć zadowalające efekty w utracie zbędnych kilogramów i poprawie samopoczucia. Bardzo polecam panią Agnieszkę i jej sposób na zbędne kilogramy. Ma bardzo osobiste podejście do pacjenta. Jej zaangażowanie jest niespotykane i pomaga w osiągnięciu celu.

Urszula (66 l), emerytka

Do stycznia 2010 r. ważyłam 80 kg. Przyzwyczaiłam się do tego i udawałam przed sobą, że mi to nie przeszkadza. Ale zaczęło mi to dokuczać, bo coraz częściej miałam problemy z chodzeniem, a przede wszystkim ze stawami.

Z coraz większą zazdrością patrzyłam w sklepie na panie, które mają duży wybór sukienek, bluzek i spódnic. Moje zakupy ograniczały się do „workowatych” wzorów. Wreszcie postanowiłam się wziąć za siebie. Polecono mi p. Agnieszkę, która 1-szą wizytę poświęciła na przeprowadzenie bardzo szczegółowego wywiadu. Chciała mnie dobrze poznać. Wtedy uświadomiłam sobie wiele błędów. Przede wszystkim źle się odżywiałam, zarówno w wyborze produktów, jak i częstotliwości jedzenia. Jadłam kiedy mi się chciało, często pierwszy posiłek około południa, potem długo nic i dopiero wczesnym wieczorem najadałam się. Często podjadałam słodycze. Pani Agnieszka najpierw ustaliła mi godziny jedzenia i szczegółowy jadłospis. Bardzo podoba mi się to, że uwzględniła moje codzienne rytuały, np. „małą czarną” z mlekiem (ale już nie 3,2%). Poza tym jem wszystko co lubię, ale 5x dziennie, małe porcje, za to dużo warzyw i piję dużo wody mineralnej. Od 10 stycznia jestem lżejsza o 7 kg! I czuję się coraz lepiej. Psychicznie i fizycznie. Chudnę stopniowo, a więc skóra nie wiotczeje. Zaczęłam się mieścić w swoje ulubione spódnice sprzed lat, które wisiały w szafie i z przyjemnością przymierzam w sklepie ubrania, które dotychczas oglądałam na innych paniach. Chciałabym jeszcze schudnąć 3-5 kg (nie więcej). Jestem bardzo zadowolona z siebie i cieszę się ze swojej decyzji. Gorąco polecam tego typu dietę, jaką zaproponowała mi P. Agnieszka. Jest to pełny profesjonalizm.

Michał (29 l), specjalista logistyki

Dieta z Remedio to moja pierwsza dieta. Dotychczas odstraszały mnie restrykcje trudne do pogodzenia z moim trybem życia.

Okazało się jednak, że można ustalić dietę zdrową, smaczną i w dodatku wygodną. Proponowane potrawy uwzględniały nie tylko moje nawyki żywieniowe, ale także nawyki mojej partnerki, co przy wspólnym spożywaniu obiadów było rzeczą kluczową(dotychczas w dietach odstraszała mnie wizja wspólnych posiłków z przysłowiową sałatą na moim talerzu i smakołykami na talerzach współbiesiadników). Teraz razem jemy smacznie i zdrowe obiady. Okazało się, że wystarczy wprowadzić regularność w posiłkach, zrezygnować z niezdrowych przekąsek i wprowadzić więcej warzyw, żeby zobaczyć efekt. Pierwszy etap oprócz spadku masy o kilka kg przyniósł znaczną zmianę samopoczucia; skończyła się poobiednia senność w czasie pracy i drogi do domu. Ponieważ zaczyna się wiosna to zamierzam także zwiększyć swoją aktywność fizyczną, do czego bardzo namawia mnie Pani Agnieszka, co na pewno przyczyni się do dalszego gubienia kg tłuszczu, których jeszcze trochę pozostało.

Anna (40 l), mama 4 dzieci, prowadzi własną firmę

Jestem wysoką osobą i moje BMI jest w porządku (22). Jednak po urodzeniu dzieci i przy braku sportów  nie jestem zadowolona ze swojej kondycji i formy. Dodatkowo żyje w ciągłym pośpiechu i nie mam czasu na przygotowanie skomplikowanych posiłków ani przemyślanie swojej diety.

W grudniu 2009 roku umówiłam się z firmą Remedio. Przedyskutowałyśmy dokładnie mój problem. Nigdy tak naprawdę się nie odchudzałam, a na słowo dieta od razu robię się głodna. Bardziej interesowało mnie co mogę w swoim odżywianiu zmienić i jak dostosować posiłki do mojego trybu życia (dużo czasu spędzam w samochodzie). Okazało się to całkiem proste: zamiana pewnych produktów w jadłospisie i regularne jedzenie. Przygotowano dla mnie tygodniowy plan diety z dokładnymi posiłkami i godzinami jedzenia. Do togo  załączono pełną listę produktów, które powinnam zakupić, aby nic nie brakowało w mojej lodówce. Najważniejsze dla mnie były propozycje rożnych przekąsek, które powinnam rano zabrać ze sobą do samochodu i zjeść w odpowiedniej chwili, aby nie objadać się wieczorem po całodziennym głodzie. Cała dieta jest bardzo różnorodna, łatwa w przygotowaniu i smaczna. W zasadzie nigdy nie jest sie głodnym, wręcz przeciwnie mam wrażenie, że jem bardzo często nawet nie czując głodu. Udało  mi się skorygować wagę o 3 kg w ciągu 7 tygodniu. Więcej nie trzeba, bo czuję się z tym dobrze. Zmiana sposobu odżywiania spowodowała, że czuje się dużo lżej.

Gorąco polecam kontakt z firma Remedio – nawet jeśli czasami wydaje się nam, że świetnie wiemy co należy jeść okazuje się, że nadal popełniamy błędy, które warto skorygować, bo to poprawi nasze samopoczucie i zdrowie.